AGROFORTIS.COM


Inwestycje ziemskie

Imię:

Adres email:

Inwestowanie w kryzysie?

Najlepsza jest ziemia.

Niepewna sytuacja na giełdzie, niewielkie wzrosty, a po nich nerwowe przeceny i korekty, jakie możemy aktualnie zaobserwować na giełdzie – i taki jest najbardziej prawdopodobny scenariusz przewidywany dla rynku akcji na najbliższe lata.

Przybywa inwestorów, którzy nie pytają już o akcje, ale szukają innych możliwości inwestycyjnych, które pozwolą zarobić pieniądze. Doskonałą alternatywą okazują się być inwestycje w ziemię, które pozwalają na wyższe zyski.

Ani ziemia, ani też nieruchomości wykazują dużą odporność na dekoniunkturę gospodarczą i negatywne emocje rządzące rynkiem finansowym. Mieszkania dały zarobić inwestorom. Cena mieszkania w Warszawie według Centrum Amron na początku 2006 roku wynosiła średnio 5,1 tys. zł, a dwa lata później 8,7 tys. zł. Na tym rynku nie ma mowy o gwałtownej i głębokiej przecenie i mimo, że spowolnienia nie można tu w żadnym wypadku obawiać się takiej nerwowości i ryzyka jaki w analogicznym okresie można było zaobserwować na rynkach finansowych.

Ceny mieszkań ustabilizowały się, gdzie wobec tego szukać dziś zysków? Na rynku ziemi, jak twierdzi Krzysztof Zacharuk (artykuł na portalu hotmoney.pl).
Nie wystarczy jednak po prostu kupić działkę budowlaną i sprzedać za rok albo dwa. To nie jest dobra strategia. Ceny działek budowlanych na terenach w pobliżu dużych aglomeracji utrzymują się od 2 – 3 lat na stabilnym poziomie po korekcie w 2009 roku.

Zyski kryją się ziemi rolnej, którą można przekształcić w budowlaną.


Jest to proces nieco czasochłonny, wymaga także doświadczenia i sporego kapitału, jakim pojedynczy inwestor najczęściej nie dysponuje – mówi Kuba Karliński z Wealth Solutions – Inwestycje Ziemskie.
Specjaliści są zgodni co do tego, że nie wystarczy kupić grunt rolny i czekać, ale należy zwrócić uwagę przede wszystkim na lokalizację, w której będzie rozwijać się budownictwo jednorodzinne ze względu na odległość od wystarczająco dużej aglomeracji oraz perspektywę rozwoju komunikacji.

Za jeden z przykładów może tu posłużyć podwarszawski powiat grodziski. Ziemia rolna w tym powiecie kosztuje średnio 39 złotych za metr kwadratowy, budowlana jest natomiast przeciętnie pięć razy droższa. Różnica ta stanowi źródło ogromnych dochodów dla świadomych inwestorów – mówi Kuba Karliński.

Stopy zwrotu na poziomie kilkudziesięciu procent rocznie nadal są możliwe. Trzeba jednak dostrzegać możliwości poza niepewnym rynkiem finansowym, który jest tak wrażliwy na bieżące wydarzenia.


Przeczytasz o tym również na portalu hotmoney.pl
treeneo

Dane kontaktowe:

Telefon:
500 300 659
E-mail:
agrofortis.com@prokonto.pl

rejestracja.treeneo.com

Dla naszych Partnerów:

Własna indywidualna strona w serwisie Agrofortis.com

Dowiedz się więcej...

Masz pytanie?

Kliknij tutaj

aby zapytać

REJESTRACJA

INWESTORZY PARTNERZY

TREENEO.COM

treeneo agrofortis natura 2010 skarbiec.biz