AGROFORTIS.COM


Inwestycje ziemskie

Imię:

Adres email:

Ziemia rolna będzie drożeć

Ziemia rolna jest aktualnie o połowę tańsza od inwestycyjnej.
Teraz może już tylko drożeć.

Agencja Nieruchomości Rolnych w tym roku pobiła rekord, sprzedając 80 tysięcy hektarów ziemi, czyli 15 tyś ha więcej niż przed rokiem. Pomimo to ceny ziemi rolnej wzrosły średnio o 10%, a w niektórych lokalizacjach nawet 20%.

Według analityków wzrosty cen ziemi spowodowane są rosnącym popytem zarówno ze strony rolników, jak i inwestorów, którzy ziemię traktują jako bardzo opłacalną długoterminową lokatę kapitału.
Inwestorów przybywa wraz ze spadkiem cen mieszkań, spadają także zyski z akcji i funduszy inwestycyjnych, rośnie natomiast ryzyko związane z inwestowaniem na giełdzie.

Jak twierdzi prof. Alina Sikorska z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, ziemia rolna w dłuższej perspektywie będzie coraz droższa. Przyczyny to między innymi wzrost światowego popytu na żywność oraz zniesienie zakazu sprzedaży roli cudzoziemcom. W krajach zachodnich grunty rolne są o wiele droższe.

Należy pamiętać jednak, że ceny ziemi rolnej będą rosnąć w tempie zróżnicowanym, w zależności od lokalizacji, poziomu aktualnych cen rynkowych w określonych przypadkach, a także klasy gruntów ornych.

Przeczytasz o tym także na Portalu Puls Biznesu
treeneo

Dane kontaktowe:

Telefon:
500 300 659
E-mail:
agrofortis.com@prokonto.pl

rejestracja.treeneo.com

Dla naszych Partnerów:

Własna indywidualna strona w serwisie Agrofortis.com

Dowiedz się więcej...

Masz pytanie?

Kliknij tutaj

aby zapytać

REJESTRACJA

INWESTORZY PARTNERZY

TREENEO.COM

agrofortis
treeneo agrofortis natura 2010 skarbiec.biz