AGROFORTIS.COM


Inwestycje ziemskie

Imię:

Adres email:

ZUS TONIE!!!

Cięcie OFE nie pomogło, Zakład Ubezpieczeń Społecznych tonie. Zakładowi zabraknie 65 miliardów złotych rocznie na wypłatę świadczeń - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna"

W zasadzie wypłatę świadczeń gwarantuje państwo, ale i jego sytuacja finansowa według gazety najlepsza nie jest. I będzie jeszcze gorzej. Jak twierdzą eksperci, pomogą tylko zmiany w systemie emerytalnym. W latach 2013-2017 na wypłatę emerytur zabraknie w ZUS 239 miliardów złotych - wynika październikowej prognozy wpływów i wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
W "Dzienniku" czytamy, że w FUS, administrowanym przez ZUS, zabraknie łącznie w tym czasie na wszystkie świadczenia – biorąc pod uwagę najbardziej realną opcję – przerażającej kwoty 325,7 miliarda złotych. To ponad 65 miliardów rocznie.
Podkreślanym przez gazetę faktem jest to, iż mimo, jak się okazuje, cięcia składki do OFE, fundusz, z którego są wypłacane emerytury, wciąż ma bardzo duże kłopoty. Co prawda jest trochę lepiej niż pokazują to wyniki ostatniej prognozy – ZUS wyliczał w marcu 2010 roku, że w latach 2011 - 2015 na emerytury będzie brakować 259 miliardów złotych – ale poprawa jest minimalna. W skali pięciu lat tylko 20 miliardów. Eksperci wyliczają, że każda osoba pracująca poza rolnictwem dopłaca do dziury w ZUS ponad 3 tysiące złotych rocznie. Zdecydowanie niezbędne są więc strukturalne zmiany, dzięki którym emerytury będą finansowane przede wszystkim ze składek, a nie zabiegi, które odkładają jedynie problem wypłacalności naszego systemu emerytalnego w czasie.

Źródło artykułu: Wyborcza.biz
treeneo

Dane kontaktowe:

Telefon:
500 300 659
E-mail:
agrofortis.com@prokonto.pl

rejestracja.treeneo.com

Dla naszych Partnerów:

Własna indywidualna strona w serwisie Agrofortis.com

Dowiedz się więcej...

Masz pytanie?

Kliknij tutaj

aby zapytać

REJESTRACJA

INWESTORZY PARTNERZY

TREENEO.COM

treeneo agrofortis natura 2010 skarbiec.biz